Exkluzívny bratislavský projekt Wachtmeister prináša na trh mestské vily s privátnymi záhradami

Exkluzívny bratislavský projekt Wachtmeister prináša na trh mestské vily s privátnymi záhradami

Uzavretý areál s praktickou architektúrou pre veľmi náročného klienta je obsahom projektu Wachtmeister na prestížnej bratislavskej Kolibe. V jeho rámci budú stáť tri mestské vily, v každej z nich majú byť tri byty, v podzemí vlastná garáž so šiestimi parkovacími státiami a pivnicami. Ďalšími stavbami budú dvojdom a samostatný rodinný dom s parkovaním na povrchu.

Klienti chcú komorné prostredie

Projekt je určený pre ľudí, ktorí majú radi tichú lokalitu, ktorá bude zároveň v dobrej dostupnosti do mesta, uviedol pre TREND Pavol Segéň, zástupca realitnej kancelárie Fedors Group, ktorá je exkluzívnym predajcom projektu.

Na Suchej ulici je množstvo pôvodných aj nových mestských víl. Projekt podľa neho nenarúša jej ráz, práve naopak, veľmi dobre dotvára pokojnú atmosféru celej ulice.

Klienti v súčasnosti uprednostňujú komunitné a menej masové projekty, hľadajú skôr komorné stavby, kde nemajú desiatky alebo stovky susedov. Možnosť vyjsť v meste von do vlastnej privátnej záhrady alebo na priestrannú terasu, nielen v čase pandémie, je asi najväčšie lákadlo, priblížil P. Segéň.

V  projekte z dielne popredného slovenského architekta Ilju Skočeka prevažujú, primárne pre rodiny, veľké byty so záhradami a terasami. Ponúkajú priestor na trávenie voľného času v exteriéri, ktorý dopĺňa zeleň.

Všetky byty ešte nemajú cenovky

Cenovky bytov, ktoré budú na predaj v stave holobytu, ale s individuálnym návrhom interiéru na mieru, začínajú od 318-tisíc eur pri menších dvojizbových bytoch s vlastnou záhradou až po viac ako 600-tisíc či 700-tisíc eur za veľké 4-izbové byty so strešnou terasou či vlastnou záhradou.

Ceny odrážajú technologický štandard projektu, veľkorysé výmery bytov a domov, originálnu a nadčasovú architektúru aj záhrady a terasy. Svoju úlohu zohráva lokalita aj koncept privátneho, uzavretého areálu, reagoval developer.

Byty, pri ktorých nie je zverejnená cena, sa postupne dostanú do predaja v ďalších etapách výstavby. Projekt je v úvodnej predajnej fáze so začiatkom výstavby a s naplnením určitej kvóty rezervovaných bytov sa cenovky bytov budú upravovať, aj s ohľadom na vývoj cien v segmente novostavieb v Bratislave.

V súvislosti s cenami stavebných prác developer konštatoval, že sa snažil nastaviť ceny s určitým výhľadom na vývoj na stavebnom trhu. Zároveň však nevie vylúčiť úpravu koncových cien, pretože vývoj cien stavebných materiálov a ich dostupnosť je v súčasnosti veľmi ťažké odhadnúť.

Štart výstavby asi na jeseň

V súčasnosti pokračujú prípravné práce ako asanácia existujúcich stavieb, výrub drevín, príprava staveniska či realizácia niektorých prípojok inžinierskych sietí.

Predpokladaný začiatok stavebných prác je na prelome septembra a októbra tohto roka a ich ukončenie na koncom roka 2022 respektíve začiatkom roka 2023. Vtedy by developer chcel začať kolaudačný proces. V prípade, ak vláda prijme zásadné protipandemické opatrenia, developer primerane upraví harmonogram výstavby.

Zdroj: reality.trend.sk

Fotogaléria