Private rooftop wellness, private area and indescribable luxury. Wachtmeister town villas went on sale

Private rooftop wellness, private area and indescribable luxury. Wachtmeister town villas went on sale

Mestské vily Wachtmeister nachádzajúce sa na bratislavskej lokalite Stráže budú svojim novým majiteľom ponúkať luxusné bývanie v súkromnom areáli. Vhodné sú najmä pre nájomníkov, ktorí vyhľadávajú súkromie, kvalitu a bezpečnosť. 

Projekt sa nachádza na Suchej ulici, ktorá leží v najtichšej a lukratívnej časti Stráže. Výhodou tejto lokality je rýchly prístup nielen do prírody, ale aj do centra.

Za projektom stojí architekt Iľja Skokček, ktorý povedal, že cieľom projektu bolo nájsť prienik medzi kvalitou bývania v byte a komfortom rodinného domu. Každý z bytov má preto svoju vlastnú záhradu alebo veľkorysú strešnú terasu, pričom orientácia miestností rešpektuje ich vzájomné súkromie a intimitu.

Strešný wellness

Celý projekt je rozdelený na päť budov, ktoré sa delia na tri bytové domy, jeden dvojdom a samostatný rodinný dom. Každý z domov disponuje vlastnou záhradkou, priestrannou terasou, ktorú možno využiť ako súkromný strešný wellness.

Začiatok výstavby projektu je daný na september 2021, pričom hrubá stavba všetkých budov bude podľa predpokladu hotová už v apríli. Celý areál vrátane exteriérov bude hotový približne v novembri 2022 a už vo februári 2023 budú byty pripravené pre nových majiteľov. 

Technologický štandard

Všetky byty sa predávajú v stave white walls, takže nový majiteľ môže svoju predstavivosť využiť naplno. Zaujímavosťou je, že súčasťou ceny bytu je aj návrh interiéru od známej bratislavskej dizajnérskej spoločnosti BLZK Architekti.

Každý z bytov bude riešený ako holobyt, čo znamená, že bude bez finálnych podlahových nášľapných vrstiev, sanitárnej keramiky, keramického obkladu, vykurovacieho rebríka, vodorovnej a zvislej izolácie vo WC a kúpeľni a takisto aj bez interiérových dverí a svietidiel v interiéri. 

Fasáda objektov bude realizovaná kontaktným zatepľovacím systémom a finálna a povrchová úprava bude v tehlovom obklade podľa výberu architekta. Okná a presklené steny budú realizované z hliníkových profilov s parametrami, ktoré sú vyžadované platnými normami.

Fasádne presklené steny budú mať otváracie alebo posuvné segmenty s bezbariérovým detailom pri podlahe. Všetky okná a presklené steny budú vybavené exteriérovými žalúziami na elektrický pohon v segmentovom rozdelení podľa segmentov presklených stien.

Predaj už začal

S predajom bytov sa začalo len pred niekoľkými dňami. Momentálne je rezervovaný len jeden. Ide o byt s výmerou 183,73 metrov štvorcových, ktorého súčasťou je aj terasa väčšia ako 52 metrov štvorcových.

Rozmery jednotlivých bytových jednotiek sú rôzne. Pohybujú sa vo veľkostiach od 55 metrov štvorcových do 183 metrov štvorcových. Ku každému bytu prislúcha garáž, ktorá má približne 35 metrov štvorcových.

Výhradným predajcom luxusného projektu Wachtmeister je spoločnosť Fedorsgroup, ktorá sa špecializuje na predaj developerských projektov a prémiových bratislavských nehnuteľností.

Zdroj: startitup.sk